Balkan Türkleri’nde Veda Gecesi

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-TÜRK), önceki akşam Ecrin Organizasyon'un katkılarıyla Derince Yenikent'te bulunan Grand Körfez Otel'de birlik ve dayanışma gecesi düzenledi. Geceye BAL-TÜRK genel başkanı Dr.bayram Çolakoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

2012'ye Veda

    Geceye Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) Genel Başkanı Doç.Dr. Yüksel Özkan, BGF genel Sekreteri Hüsamettin Çınar, Yalova Balkan Türkleri Derneği Başkanı Lütfi Özgür,BRGK Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Albar, izmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı hasan Ayaz, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Osman ergin ile çok sayıda davetli katıldı. davetliler gecenin düzenlendiği Grand Körfez Otel Balo Salonu2nu tıklık tıklım doldurdu. Yılbaşı öncesi bir araya gelen Balkan Türkleri hem yeni yılı kutladı hem de güzel bir gece geçirdi. 

Huzurlu Balkanlar İçin

    Gecenin açılış konuşmasını yapan BAL-TÜRK Genel Başkanı Çolakoğlu, yemeğe katılan davetlilere teşekkür etti. Çolakoğlu, " Bizler Balkanlıyız. Balkanlı demek, rengini şehitlerinin kanından almış bayrağımızın değerini bilmek demektir. Bizler güçlü bir Türkiye, huzurlu bir Balkan coğrafyası için çalışıyoruz" dedi. BGF Genell Başkanı Özkan da davetlileri selmalayarak federasyon içinde en çalışkan derneğim BAL-TÜRK olduğunu söyledi.