Bakan Şahin İzmit’te

Kocaeli Valiliği hizmet binasına Bakanlı Temel Atma Töreni

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın ardından Kocaeli Valiliği Hizmet binası temel atma törenine katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, burada yaptığı konuşmada terör sonucu hayatını kaybedenler nedeniyle valilik hizmet binası temel atma...

    Kocaeli İl jandarma Komutanlığı'nın ardından Kocaeli Valiliği Hizmet binası temel atma törenine katılan İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin, burada yaptığı konuşmasında terör sonucu hayatını kaybedenler nedeniyle valilik hizmet binası temel atma törenini iptal ederek, inceleme ve bilgi almak şeklinde gerçekleştirildiğini söyledi.

    Bakan Şahin Valilik Hizmet Binası ile ilgili inceleme ve teknik bilgi alığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti. "biz bu gün ülkemizde bölücü terör örgütlerinin hunharca, acımasızca gerçekleştirdiği hain saldırılar ve o saldırılar sonucunda hayatını kaybetmiş olan kahraman askerlerimiz,polisimiz,savcımız ve onların şaadedi vesilesi ile bugünkü valilik hizmet binası temel atma törenimizi iptal ederek, bunu sadece inceleme ve bilgi alma şeklinde gerçekleştiriyoruz. nsanlarımızın huzur ve güvenliği için her şartta, her zamanda ve her yerde can siperhane görev yapan başta iç güvenlik teşkilatlarımızın personeli, diğer kamu hizmetlerinin mensupları ve bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık etmek yerine bu ülkenin sadık ve vefalı vatandaşı tercihinde bulunaktan dolayı saldırıya muhattap olup şehit olan bütün kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. gazilerimize de sağlık ve uzun ömür diliyoruz." dedi.

    Temel atma törenine İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bilim,sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz katıldılar.